مجموعه فعالیت های موسسه مهر تابان مهدوی برای فاطمیه ۱۴۰۱

مهر تابان مهدوی برگزار کرد:

 مجموعه فعالیت های موسسه مهر تابان مهدوی برای فاطمیه ۱۴۰۱ 

حدود ۱۸۰ نفر از دوستداران اهل بیت علیهم السلام، امسال نیز با همکاری و تلاش شبانه روزی خود در اجرای برنامه‌های فاطمیه، محبت و ارادت خویش را به محضر بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ابراز نمودند.

 به گزارش واحد خبر موسسه مهر تابان مهدوی، این موسسه فعالیت های خود را با طرح ریزی و تدارک برنامه های  پیش رو، از حدود سه ماه قبل از ایام فاطمیه ۱۴۰۱ آغاز کرد.

 سیدمحمد هادی ابطحی رییس هیت مدیره موسسه مهر تابان مهدوی و مدیر تولید تئاتر صدای سکوت، در این خصوص گفت: این موسسه برای ایام فاطمیه ۱۴۰۱ دو برنامه  قافله عزاداری نوگلان فاطمی و نمایش صدای سکوت را در دستور کار خود داشت. 

وی بیان کرد: جلسات برنامه ریزی و آمادگی برای این برنامه ها از سه ماه قبل از ایام فاطمیه آغاز شد. از آن جمله جلسات متعدد نگارش متن نمایش نامه، انتخاب بازیگران و عقد قرارداد ها، طراحی و ساخت دکور، آماده سازی لباس ها و طراحی و تست گریم بود که در مجموع در حدود ۵۰ ساعت برنامه ریزی و ۱۰۰ ساعت تمرین ها به طول انجامید.

رییس هیئت مدیره این موسسه خاطرنشان کرد: این جلسات  تنها مختص نمایش صدای سکوت بود که در نهایت برای بیش از ۹۰۰۰ نفر از مردم شهر اصفهان به صورت رایگان اجرا شد. در حالی که برای برپایی قافله عزاداری نوگلان فاطمی به صورت جداگانه ۸ جلسه دو ساعته با مسئولان برگزاری و همکاران آنها تشکیل و برنامه ریزی های لازم انجام شد که در نهایت روز پنج‌شنبه ۱۷ آذرماه از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۵:۳۰ عصر، قافله ای با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر تشکیل و از میدان انقلاب به سمت میدان امام حسین علیه السلام راهی شد.

 سید محمد هادی ابطحی افزود: در این قافله از عزاداران با کیک و حلوا و شیر کاکائو گرم پذیرایی شد و هدایا و پرچم ها و سربند هایی به نوگلان و نونهالان به رسم یادگار اهدا گردید. همچنین در جریان اجرای نمایش صدای سکوت در ۱۰ شب فاطمیه دوم، برای رفاه حال تماشاگران مهد کودکی تدارک دیده شد تا مخاطبین نمایش با سپردن کودکانشان به این واحد، با فراغ بال بیشتری به تماشای تئاتر بنشینند.

 وی در پایان اظهار داشت: بیش از ۱۳۰نفر از نیروهای نذروقتی در اجرای نمایش و بیش از ۵۰ نفر در برپایی قافله عزاداری نوگلان به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول خدمتگزاری به آستان مقدس حضرت زهرا علیها سلام بودند.