رسالت مؤسسه
موسسه قرآن و عترت مهرتابان مهدوی با توکل به خدا، و اعتصام و استعانت از حضرات معصومین علیهم صلوات الله بالاخص وجود مقدس و نورانی خاتم الاوصیاء حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان علیه السلام و عزمی راسخ در راه خدمتگزاری به آن انوار مقدسه و آماده سازی و خودسازی شیعیان اثنی عشری برای ظهور و درک محضر امام حی و حاضر حضرت حجه ابن الحسن المهدی علیه صلوات الله در دو عرصه نشر و ترویج فرهنگ قرآن و عترت علیهم السلام و دفاع و مرزبانی از حریم قرآن و عترت علیهم السلام تشکیل گردیده و بر خود لازم می داند تا بر طبق موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران و تبعیت از دستورات مراجع عظام تقلید و ولی فقیه عمل نماید و این امر را تا رسیدن صبح دولت موعود سرلوحه خود قرار دهد. 
 
فرهنگ حاکم بر مؤسسه:
– اعضای موسسه اعم از نیروهای رسمی ، پاره وقت و نیروهای نذر وقت متمسک به ایمان و عمل صالح بوده و در اخلاق و عمل صالح و عمل به احکام و مناسک دینی، مأنوس با قرآن و برخوردار از سبک زندگی مهدوی و عفت مهدوی می باشند و خود را مفتخر به خدمتگزاری آستان مقدس حضرت ولیعصر علیه السلام می دانند.

– اعضا در امر خدمتگزاری سرشار از صداقت ، اعتماد ، انسجام اجتماعی، قانون گرا ، همراه با ضوابط مؤسسه و فارغ از فعالیت های سیاسی می باشند.

– ارتباط مؤثر با دیگر مراکز و مؤسسات هم سو همواره در نظرگرفته شده و تلاش گردیده تا به صورت تعاملی این ارتباط برقرار باشد.

– تربیت دینی و مهدوی کودک و نوجوان بر اساس سند ۲۰ ساله موسسه در قالب تشکیل کلاس های معارفی و مهارتی از اولویت های موسسه می باشد.

– به روز بودن طرح درس ها ، مربیان ، پرسنل و متربیان و حضور موثر در فضای مجازی مبتنی بر نشر و ترویج فرهنگ قرآن و عترت علیهم السلام و دفاع از حریم آل الله صلوات الله علیهم اجمعین.