خانواده‌ی بزرگ مهر تابان مهدوی شب‌های قدر در جوار امام رضا (ع) احیا به‌ پا کردند

مجموعه موسسه قرآن و عترت مهر تابان مهدوی در قالب کاروان زیارتی «در راه جانان»، لیالی قدر امسال نیز به سیاق دوسال گذشته، میهمان خوان کرم ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام بودند.

مدیر کاروان زیارتی «در راه جانان» درباره این سفر گفت: الحمدلله برای سومین سال پیاپی سفر مشهد مقدس ویژه شب‌های قدر با نیت دعا برای سلامتی و فرج امام زمان علیه السلام توسط موسسه مهر تابان مهدوی رقم خورد.

محمد خیام باشی عنوان کرد: نزدیک به ۲۲۰ نفر از فعالان طرح نذر وقت جهت خدمتگزاری به امام زمان علیه السلام، کاروان «در راه جانان» را همراهی کردند.

وی در مورد برنامه‌های این کاروان توضیح داد: در این سفر، ما ۷ برنامه جمعی داشتیم. ۳ مورد آن مربوط به شب‌های قدر بود که در جوار حرم آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام برگزار شد. در این سه شب از ساعت ۱ بامداد تا اذان صبح با قرائت دعای ابوحمزه و دعای قرآن و استغاثه و طلب ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، احیا گرفتیم.

دو برنامه معرفت افزایی نیز با موضوع «اهمیت دعا برای تعجیل در فرج»، در حسینیه محل اقامت کاروان برگزار کردیم که سخنرانی جلسه اول را شیخ محمد حسین یوسفی و جلسه دوم را دکتر حسین شانه چی بر عهده داشتند. هر دو جلسه با مداحی ذاکر اهل بیت، محمد آزادی و عزاداری و سینه زنی در شهادت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام به پایان رسید. حضور تیم تئاتر موسسه در کاروان فرصتی بود تا در جلسه دوم از نمایشی به سبک رادیویی که دوستان با موضوع شهادت امیرالمومنین  آماده کرده بودند، استفاده کنیم.

مدیر کاروان «در راه جانان» افزود: دو تجمع گروهی هم ساعت ۱۱ شب‌های ۲۰ و ۲۲ رمضان در صحن انقلاب حرم رضوی داشتیم که در شب اول مناجات امیرالمومنین علیه السلام در مسجد کوفه و در شب دوم زیارت جامعه کبیره قرائت شد و در هر دو شب برنامه سینه زنی و دعا برای فرج برقرار بود.

 خیام باشی اظهار داشت: از اتفاقات جالب و زیبای این سفر حضور تعداد زیادی از دوستان بود که خارج از کاروان و با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی به مشهد مشرف شدند تا علاوه بر زیارت امام رضا علیه السلام در شب‌های قدر در کنار جمع امام زمانیِ موسسه، از برنامه‌های گروهی کاروان نیز استفاده کنند و در دعای جمعی برای فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سهیم باشند.

گفتنی است سفر کاروان «در راه جانان» از ظهر روز پنجشنبه ۹ فروردین ماه با حرکت ۵ دستگاه اتوبوس شروع شد. حُسن آغاز این سفر، زیارت مسجد جمکران و تجدید عهد با امام زمان علیه السلام در مسیر رفت بود و سرانجام بعد از سومین شب‌ قدر، روز چهارشنبه ۱۵ فروردین با حرکت از مشهد مقدس به سمت اصفهان به پایان رسید.